شرکت فوجیتسو برنامه ی جدیدی به نام Laptop4Life به راه انداخته است. در این طرح با خریدن یکی از لپ تاپ های سری Lifebook و گارانتی ویژه آن، هر سه سال یک بار لپ تاپ شما به رایگان با یک مدل جدید تعویض می شود. تنها شرط لازم این است که لپ تاپ را طی این مدت در شرایط مناسبی نگه دارید و اگر تصمیم به ارتقا قطعات آن گرفتید حتما باید از قطعات ساخت فوجیتسو برای ارتقا استفاده کنید.

نکته جالب اینجاست ، بیایین به ادامه مطلب.......

نکته جالب در این طرح اینجا است که این شرکت اعلام کرده که قیمت لپ تاپی که سه سال بعد به شما تحویل داده خواهد شد معادل قیمت لپ تاپی است که هم اکنون می خرید به اضافه 10 درصد محاسبه نرخ تورم. به این معنی که اگر هم اکنون یک لپ تاپ 1200 دلاری بخرید سه سال بعد می توانید یک لپ تاپ 1320 دلاری جدید از میان لپ تاپ های سری Lifebook به رایگان انتخاب کنید.

فوجیتسو اعلام کرده که محدودیتی در این برنامه وجود ندارد و شما می توانید تا آخر عمر هر سه سال یک بار لپ تاپ خود را عوض کنید. حال سوال اینجا است که این شرکت به چه علتی دست به چنین کاری زده است؟ هر چند که شما در ابتدا مجبورید گارانتی ویژه سه ساله فوجیتسو را بخرید و ضمنا محدود به یک شرکت خاص میشوید اما با این حال بیشتر سایت های خبری این اقدام فوجیتسو را نوعی اقدام انتحاری جهت جذب مشتری ارزیابی کرده اند.

 تنها نکته ای که به نظر من مهم است فاصله زمانی سه سال است که برای یک لپ تاپ خیلی زیاد محسوب میشود. یکی از وبلاگ نویس ها پیشنهاد جالبی داده بود که با فاصله زمانی یک سال سه لپ تاپ فوجیتسو بخریم بعد به صورت چرخشی از آنها استفاده کنیم و به این شکل هر سال یک لپ تاپ چدید رایگان خواهیم داشت. و من فکر می کنم که احتمالا فوجیتسو ورشکست خواهد شد. نقطه مقابل آن هم می تواند قدرت بیشتر این شرکت در بازار لپ تاپ ها باشد.