تا حالا دلتان خواسته که کسی و یا چیزی در روز شما را از این سو به آن سو برده تا کارهای روز مره تان را انجام دهید؟

کمپانی مهندسی - پزشکی به نام Exmovere Holding رباتی به نام Chariot ساخته است که می تواند افراد را در حالت ایستاده جابه جا کند. کافی است که کاربر همانند یک لباس این ربات را بر تن بپوشد. ربات با داشتن حس گر های حرکتی بسیار دقیق حرکت خود را آغاز می کند.

انقباض های مربوط به عضلات رانها، ساق پا و همچنین ستون فقرات فرمان حرکت را به این سنسورها منتقل میکند. این ربات از به حرکت درآمدن هر ماهیچه خاص می تواند مسیر حرکت کاربر را تشخیص داده و او را به آسانی با کمترین خستگی عضلانی به مکان مورد نظرش منتقل سازد.

 

می توانید با سرعت 20 کیلو متر در ساعت که معادل با قدم زدن معمولی است در خانه ,خیابان و حتی محیط کار جابه جا شوید. تغذیه اصلی این ربات بر عهده یک باتری قابل شارژ با جربان برق شهری خواهد بود.  


کاربرد اصلی این ربات برای افراد مبتلا به معلولیت های حرکتی و کسانیکه ایستادن و راه رفتن مداوم درد های عضلانی آنها را تشدید می کند بیان شده است.

هنوز از قیمت تمام شده ساخت این ربات و یا زمان دقیق ورود آن به بازار خبری در دسترس نیست. اما به نظر من در آینده نزدیک، ربات هایی مانند این کمک بزرگی به حل مشکل بسیاری از معلولین حرکتی خواهند کرد.