بلایای طبیعی و حوادث همیشه رخ می دهد کم یا بدون اخطار . یکی از بهترین راه ها برای مقابله داشتن لوازمی ضروری قبل از وقوع حادثه است لوازمی مثل چراغ ، سرپناه ، ابزار ، تجهیزات و ... که به شما کمک می کند با شرایط سخت مقابله کنید. در اینجا به چند وسیله و گجت چند کاره که می تواند به شما در این شرایط کمک کند اشاره می کنیم .

1- چاقوی چند کاره

این چاقوی چند کاره دارای یک جعبه قرص ، باند ، اسپری ضد عفونی کننده و سوت.

2 - سیستم اطفاع حریق و نور

این سیستم دارای آب پاش در مواقع آتش سوزی و همچنین داری سیستم منجر به روشن کردن نور اتاق در مواقع اضطراری است.

3- دستگاه H2O

این دستگاه تقریبا همیشه در آب است و کار اون تصفیه ادرار به آب آشامیدنی H2O است . شاید در نظر شما کار این دستگاه چندان خوشایند نیاید اما دوستان این رو هم در نظر بگیرد اگر انسان تشنه بماند ممکن است به کثیف ترین آب ها دهن بزند و از آن بچشد. 

4- گوشی یک بار مصرف

این گوشی می تواند طا شده و به صورت دستبند در آید امکانات گوشی بسیار ساده است و برای تماس های سریع کمک و نجات بکار می رود.

5 - نجات دهنده اقیانوس

از امکانات این گجت می توان به تصفیه آب شور دریا به آب آشامیدنی خالص و ارسال سیگنال به کشتی ها و ایجاد نور درشب و ایجاد دود در طول روز اشاره کرد.

6 - پناهگاه

پناهگاه و چادری که در تصویر مشاهده میکنید می تواند یک خانواده چهار نفری را در خود جای دهد. همچنین قسمت بالای و سقف آن طوری ساخته شده است که در زمان بارش باران می تواند آب را در خورد ذخیره کند.

7 - جادوگر

جادوگر وسیله ای است که در زمان اضطراری برای کمک به افراد پیاده در طول یک ساختمان است . این وسیله می تواند وزن مازاد بیش از دو تن را تحمل کند همچنین برای پس زدن تناب ها و تسمه ها در طول مسیر کاری دارد.